Po Polsku

Dr Krzysztof B. Siemionow jest chirurgiem ortopedą, który specjalizuje się wzabiegowym i niezabiegowym leczeniu schorzeń kręgosłupa szyjnego, piersiowego,i lędźwiowego u młodzieży i dorosłych.

Dr Siemionow uzyskał stopień naukowy w dziedzinie biologii na Ohio University w 1999 roku, a w 2003 roku uzyskał stopień doktora nauk medycznych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Rezydenturę z chirurgii ortopedycznej, Dr Siemionow ukończył w Cleveland Clinic w Cleveland, Ohio. Podczas pobytu w Cleveland, Dr Siemionow ukończył również podspecjalizację z chirurgii kręgosłupa w Cleveland Clinic Spine Institute. Poukończeniu rezydentury w Cleveland i zdaniu egzaminów specjalizacyjnych, Dr Siemionow odbył roczne szkolenie podspecjalizacyjne z chirurgii kręgosłupa w Rush University Medical Center w Chicago, Illinois.Dr Siemionow opublikował liczne artykuły naukowe dotyczące chirurgii kręgosłupa. Otrzymał również grant na badania naukowe od National Institutes of Health (Narodowego Instytutu Zdrowia), które to badania zostały opublikowane w pracy “The effects of inflammation on glial fibrillary acidic protein expression in satellite cells of the dorsal root ganglion". Jego obecne badania koncentrują się na efektach starzenia się kręgosłupa, skutkach minimalnie inwazyjnych technik chirurgicznych oraz zmniejszeniu zakażeń podczas operacji kręgosłupa.

Dr Siemionow przez wiele lat uczestniczył w misjach medycznych w Ugandzie, w Afryce Wschodniej, gdzie leczył dzieci i dorosłych cierpiących z powodu urazów, skoliozy, nowotworów, i infekcji kręgosłupa. Od 2013 roku, jest aktywnie zaangażowany w organizacji GSO, która leczy pacjentów w różnych częściach świata. Dwa razy do roku, organizacja organizuje wyjazdy między innymi do Polski, której Dr Siemionow przewodniczy jako główny inicjator przedsięwzięcia oraz aktywny chirurg.

W swojej karierze, Dr Siemionow został wyróżniony kilkoma patentami o tematyce rozwoju urządzeń i technologii stosowanych w chirurgii kręgosłupa i nerwów obwodowych. Obecnie pracuje z grupa naukowców na Case Western Reserve University, z którymi bada wpływ promieniowania laserowego na tkanki nerwowe. Dr Siemionow jest również konsultantem dla wielu firm medycznych takich jak: Axiomed Spine, Mazor Surgical Technologies, Teraphysics oraz Musculoskeletal Transplant Foundation.

Kris B. Siemionow, MD featured on TelewizjaPolvision

 

HOME
About Us
Follow Us on Twitter
My Blog
Clinical Practice
Maps and Directions
On-Line Appointments
Patient Testimonials
Research
Workers Comp
Po Polsku

© kbspine.com
ksiem@myissc.com
(312) 996-1300
Web by: MedImagery.net

Cervical
Cervical Myelopathy
Cervical Disc Herniation
Cervical Stenosis
Basilar Invagination
Cervical Instability
Cervical Disc Replacement
Anterior Cervical Discectomy
and Fusion (ACDF)
Cervical Fusion

Cervical Disc Replacement
Cervical Tumor
Thoraco-Lumbar
Lumbar Stenosis
Lumbar Disc Herniation
Lumbar Fusion
Lumbar Spondylolisthesis
Lumbar Tumor
Thoracic Myelopathy
Thoracic Disc Herniation
Thoracic Tumor
Spinal Deformity
Adolescent Idiopathic Scoliosis
Adult Spinal Deformity
Down Syndrome
Congenital Scoliosis
Hemivertebrae
Kyphosis
Spondylolysis